Kiedy zainteresować się zakupem kampera lub przyczepy kempingowej?

Miłośnicy wakacji pełnych przygód chętnie kupują zarówno przyczepy kempingowe, jak i kampery. Jeśli nie masz jeszcze zbyt wiele doświadczenia w tych sprawach i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego pojazdu, powinieneś skorzystać z naszych rad.

Kluczowa rozbieżność między kamperem a przyczepą turystyczną jest taka, że pierwszy stanowi pełnię rozwiązania i jest dosłownie domem na kółkach. Przyczepa turystyczna natomiast będzie wymagać połączenia z pojazdem, co zmusza nas do zainwestowania w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje zalety i nie muszą obawiać się konkurencji. W jaki sposób dokonać wyboru?

Przyczepa turystyczna jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli lubisz wypoczynek na campingu zharmonizowany z okazjonalnym zwiedzaniem. Doczepianą przyczepę możesz w tym przypadku pozostawić w miejscu wypoczynku, a dalej przemieszczać się już swobodnie własną osobówką. To szczególnie wygodne rozwiązanie również wówczas, gdy bierzemy pod uwagę nieco dłuższy pobyt, jaki wiąże się z nieodzownością uzupełniania zapasów. Ciężko bowiem swobodnie się przemieszczać, transportując cały dobytek.

Popularne kampery natomiast oznaczają dla nas odczuwalnie więcej miejsca i zawsze możemy w nich liczyć na prysznic. Dodatkowo codzienna jazda pojazdem turystycznym jest znacznie łatwiejsze, jednak pod warunkiem poruszasz się po odpowiedniej nawierzchni. Nabycie kampera z pewnością należałoby przemyśleć. Wiąże się on z większą inwestycją finansową niż kupno przyczepy kempingowej. Ponadto zwykłą osobówką po odpięciu doczepy jesteśmy w stanie przemieszczać się niezależnie od pogody, a kamper przez większość miesięcy będzie niestety czekać w garażu. Dlatego właśnie warto dodatkowo przemyśleć jego wynajęcie na dany okres.