X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

8 najdroższych zabawek świata

16 listopad 2020
źródło: materiały prasowe

Popyt na zabawki cały czas rośnie. Rynek z roku na rok się rozwija i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Zabawki znanych marek i te z bohaterami z bajek bywają najdroższe na sklepowych półkach. Czy kiedyś jednak zastanawialiście się ile mogą kosztować najdroższe zabawki na świecie?

Zapraszamy na zestawienie 8 najdroższych zabawek świata

8. Oryginalne Monopoly – 146,500 $

Oryginalna, ręcznie rysowana, olejna wersja gry Monopoly została wykonana w 1933 roku. Należąca do jej wynalazcy Charlesa Darrowa, została sprzedana za 146 500 dolarów w domu aukcyjnym Sotheby's w 2011 roku, tym samym prawie dwukrotnie przewyższając cenę od zakładanej. Stare wersje gry z lat 30. ubiegłego wieku sprzedały się za 3125 dolarów.

 

7. Titania’s Palace – 256.500 $

Titania's Palace, najdroższy domek dla lalek na świecie, kosztuje 256 500 $. Posiada 18 pokoi i 3000 miniaturowych elementów. Dzieło zostało zbudowane przez Sir Nevile'a, kiedy jego córka poprosiła go o domek dla wróżek w ogrodzie. Ukończenie Titania’s Palace zajęło 15 lat.

6. Nintendo Wii Supreme – ok. 485.000 $

Ta luksusowa wersja Nintendo, ważąca 2,5 kg posiada obudowę z 22 karatowego złota. Przednie przyciski mają 78 diamentów o szlifie ćwiartkowym. Twórca jednej z najdroższych zabawek świata, Stuart Hughes pracował nad nią 6 miesięcy. Stuart jest również twórcą najdroższego Iphona.

5. Diamentowa lalka Barbie – 551.000 $

Lalki Barbie bardzo często są poszukiwane przez kolekcjonerów. Ta została zaprojektowana przez Stefano Canturi, a cena jest zasługą naszyjnika z 3 karatowych diamentów białych, 1 karatowego diamentu różowego oraz olśniewającej czarnej kreacji, w jaką została ubrana.

4. Złoty koń na biegunach – 1.28 milionów $

Każdy w przeszłości marzył o tej zabawce. Koń na biegunach był obowiązkowy niemal w każdym domu. Ten jednak został ręcznie wykonany ze złota i waży 36kg, a jego wartość to 1,28 milionów dolarów.

3. Kostka Rubika – 1.5 milionów $

Wartość poniższej kostki Rubika jest zasługą kruszców z jakich została wykonana. Każda strona sześcianu zawiera 185 karatów drogocennych klejnotów, takich jak ametysty, szmaragdy i rubiny.

 

2. Miś Steiff Louis Vuitton – 2.1 milionów $

Najdroższy pluszowy miś świata swoją cenę zawdzięcza futerkowi ze złota, oczom z szafirów i diamentów oraz ubranku od samego Louis Vuitton. Na początku XX wieku firma Steiffa stworzyła pierwszego pluszowego misia w historii. Nazwa angielskiego pluszaka Teddy pochodzi od imienia ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore’a Roosevelta, którego pasją było polowanie. Podczas jednej z wypraw postanowił oszczędzić młodego niedźwiadka. Miś w ubranku Louis Vuitton powstał w 2000r.

1. L’Oiseleur – 6.25 milionów $

L'Oiseleur (trener ptaków) jest dziełem znanego mistrza ze Szwajcarii – Christiana Bale. Materiały, których użyto do stworzenia słynnej L’Oiseleur, kosztowały 15 tys. dolarów, a sama praca zajęła 15000 godzin. Kukiełka składa się z części porcelanowej oraz mechanicznej. Ma 2340części. Dzięki użytym mechanizmom, kukiełka potrafi grać na flecie bez baterii ani silników. Lalka waży 5 kg, a jej wysokość to 120 cm. L'Oiseleur został ubrany w renesansowe stroje z prawdziwymi perłami i złotem.

 

Polecamy także:

10 "mądrych" zabawek dla dzieci do Twojego sklepu?

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera