X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

19. edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"

27 Lip 2020
źródło: swiatprzyjaznydziecku.pl, onet.pl

Po raz 19 rusza konkurs „Świat Przyjazny Dziecku”, w którym wyróżnia się produkty i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci. Głównym celem konkursu jest ochrona przed uzależnieniem internetowym.

– Sytuacja z jaką zmierzyliśmy się na początku tego roku pokazała, że wielu rodziców musiało na nowo nauczyć się organizować czas swoim pociechom. W czasie, w którym wychodzenie z domu było niewskazane, okazało się, że warto szukać kreatywnych pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Możliwości jest wiele, a konkurs „Świat przyjazny dziecku” z pewnością ułatwia rodzicom wdrożenie ciekawych rozrywek do życia dziecka.mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, społeczny doradca Komitetu Ochrony Praw Dziecka (cyt. onet.pl).

– Komitet dba o dzieci w każdej sferze i na każdym etapie ich życia. Naszym zadaniem jest nie tylko obrona praw i interesów dziecka, zależy nam również na rozpowszechnianiu wiedzy o budowaniu silnych więzów rodzinnych i wspieraniu prawidłowego rozwoju najmłodszych. Ideą konkursu jest wyróżnienie produktów wartościowych dla rodziców i dzieci. Chcemy ułatwić rodzicom zadanie, jakim jest planowanie i organizowanie czasu wolnegopodkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD (cyt. onet.pl).

Celem konkursu jest wyłanianie wszelkich produktów, które mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci oraz propagowanie, że technologia nie może zastąpić tradycyjnej zabawy. Komitet przypomina poprzez organizację tego konkursu jak ważne jest dbanie o odpowiednią aktywność dziecka i dostarczanie mu kreatywnej rozrywki. A także podkreślanie, że niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest przesiadywanie dzieci przed telewizorem, laptopem czy smartfonem.

19 edycja konkursu "Świat przyjazny dziecku"

Pobudzanie wyobraźni dziecka może być jednak dla zapracowanych rodziców nie lada wyzwaniem, a znalezienie produktów bezpiecznych i wartościowych okazuje się niezwykle czasochłonne. Stąd pomysł na konkurs „Świat Przyjazny Dziecku”, który wychodzi naprzeciw potrzebom pracujących rodziców. To na potrzeby rodziców i dzieci wyłaniane są bezpieczne i kreatywne produkty i miejsca dedykowane najmłodszym.

Chętni, mogą zgłaszać swoje produkty i miejsca do konkursu w terminie od 23 lipca – 11 grudnia 2020, a opłatę konkursową w formie darowizny należy uiścić najpóźniej do 11 grudnia 2020 r.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej konkursu. Uroczysta gala i ogłoszenie wyników XIX edycji konkursu zaplanowane jest na przełom maja i czerwca 2021 roku.

***

Polecamy także:

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera