X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

3 zabawki sensoryczne poprawiające słuch!

29 Lip 2020
źródło: skąpiec.pl, strony www. producentów;

Klienci poszukują nie tylko zabawek, które zapewnią ich dzieciom rozrywkę. Prym w ostatnich latach wiodą zabawki sensoryczne, czyli takie które oprócz przyjemności pomagają się rozwijać. Sensoryczne zabawki wspomagają różne kompetencje dzieci. Pobudzają ich kreatywność, poprawiają pamięć, czynności motoryczne oraz manualne.

Na tapetę bierzemy 3 topowe zabawki sensoryczne, które zawsze warto polecić klientom! Tym razem skupiamy się na kompetencji słuchu. W zestawieniu proponujemy kolekcje eko.

Drewniany sorter sensoryczny - Łączenie Dźwięków Masterkidz

TOP 3 zabawki sensoryczne poprawiające słuch!

Prosta, drewniana zabawka od Masterkidz, która rozwija zmysł słuchu i istotne umiejętności poznawcze. Zestaw składa się z planszy oraz 4 par drewnianych kostek, które wydają różne dźwięki podczas potrząsania nimi. Dodatkowym atutem jest to, że nie jest zrobiona z plastiku.

BĘBENEK - BLIŻEJ NATURY - PLAN TOYS - MONTESSORI

TOP 3 zabawki sensoryczne poprawiające słuch!

To kolejna eko sensoryczna propozycja dla dzieci. Bębenek Plan Toys pomaga w rozwoju postrzegania przestrzennego oraz motoryki małej i zdolność przetwarzania słuchowego. Pałeczka ma gumowe zakończenie dla łagodniejszego tonu. W zależności od miejsca, w które uderzy się pałeczką, bębenek wydaje dźwięki różnej wysokości.

Pastelowe kuleczki sensoryczne - Plan Toys

TOP 3 zabawki sensoryczne poprawiające słuch!

To kolejna zabawka od marki Plan Toys. Nie bez przyczyny znalazła się w naszym TOP 3. Te naturalne kuleczki z drewna kauczukowego to idealna propozycja trwałej sensorycznej zabawki.

Trzy drewniane kuleczki nie są zwykłymi drewnianymi zabawkami. Kryją w sobie sobie tajemnicę. Mogą być turlane po podłodze, co skłoni dziecko do poruszania - raczkowania w ich kierunku. Dodatkowo jedna z nich ma wklejone mini lusterko, aby maluszek oglądał swoje odbicie, kolejna to grzechotka z kuleczkami. Trzecia ma wklejony puszysty materiał, który pobudzi sensorykę. Dzięki wykonaniu z litego drewna są niezwykle przyjemne w dotyku.

To naprawdę ciekawe rozwiązania, które nie są drogie i w dodatku przyjazne środowisku. Wszystkie wyprodukowane z drewna, nie zawierają również plastiku.

***

Polecamy także:

Moda na EKO zabawki powraca!

Moda na EKO zabawki powraca!

 

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera