X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Baldachim dla dziecka - jaki wybrać do oferty swojego sklepu?

10 wrz 2020
źródło: materiały prasowe

Każdy dorosły będąc dzieckiem marzył o pięknym pokoju jak z bajki i łóżku z pięknym, kolorowym baldachimem. Dlatego urządzając pokój dla dziecka rodzice chętnie kupują dzieciom to, o czym sami marzyli a czego nie mogli mieć. Do tych rzeczy należy baldachim. W pokoju dziecka sprawia, że całe pomieszczenie przenosi do magicznego świata bajki, zamienia zwykły pokój w królewska komnatę. Idealnie sprawdzi się do pokoju dziewczynki jak i chłopca. Jak wybrać ten bezpieczny do oferty swojego sklepu?

Bezpieczny Baldachim to piękny element dekoracyjny, który wprowadza do sypialni niezwykle tajemniczy nastrój. Jest on bezpieczny pod warunkiem, że odpowiednio zostanie zabezpieczony. Wieszając go nad łóżkiem noworodka lub niemowlaka, należy upewnić się, że jest odpowiednio przytwierdzony do sufitu i czy na pewno nie spadnie na śpiącego maluszka. Poza tym dobrze jest też przymocować jego poły, na przykład do szczebelków łóżeczka.

Do wyboru mamy baldachimy mocowane do sufitu lub na specjalnych stelażach, które przykręcane są do łóżeczka. Ten drugi sposób jest praktyczny ze względu na łatwość w przemieszczaniu baldachimu w pokoju dziecka razem z łóżeczkiem. Z drugiej jednak strony baldachim zwisający z sufitu może w przyszłości pełnić rolę namiotu tipi i stać się cudownym miejscem zabaw, gdy dziecko podrośnie.

Baldachim firmy Nukko Design

Wybór uzależniony jest przede wszystkim od gustu rodziców i dziecka - jeśli mamy do czynienia ze starszakiem. Na początku warto zastanowić się nad materiałem z jakiego ma być wykonany baldachim. Materiał nie powinien być ciężki i sztywny, ponieważ nie będzie przepuszczać powietrza. Może to grozić przegrzaniem się dziecka. Dodatkowo jeśli będzie zbyt gruby może sprawić, że dziecko nie będzie czuć się bezpiecznie, ze względu na całkowicie przesłonięty widok.

Warto też zwrócić uwagę na jakość materiału. Powinien być wykonany z naturalnego tworzywa. Naturalna bawełna jest lekka, zwiewna i antyalergiczna. Nie naraża wówczas dziecka na żadne niebezpieczeństwo. Dobrze jeśli będzie łatwy w czyszczeniu i suszeniu, a także nie będzie wymagał prasowania. Dzięki temu będzie można regularnie go prać, aby nie zbierał się na nim kurz i inne nieczystości. Koniecznie powinniśmy sprawdzić wytrzymałość i stabilność stelaża, aby upewnić się, że jest stuprocentowo bezpieczny i nie spadnie na dziecko, kiedy pociągnie za baldachim.

Baldachim firmy Kropki

Wybór szerokości baldachimu to kwestia gustu. W przypadku jeśli ma on pełnić funkcję dekoracyjną, kupujący zazwyczaj decydują się umieszczenie baldachimu na środku przylegającym do ściany. Jest on wtedy najmniej uciążliwy podczas wkładania oraz wyjmowania dziecka z łóżeczka. Jeśli decydujemy się na baldachim zaciemniający najlepiej wybrać szerokość taką, którą będzie przystawał do okna. Kiedy zaś mowa o funkcji dekoracyjnej – im więcej marszczonego materiału tym wygląd bardziej efektowny. Decydując się na szerszy baldachim warto zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość zawiązania jego końców do łóżeczka, tak aby silniejszy podmuch wiatru nie zarzucił materiału na twarz naszego dziecka, co może okazać się dla niego bardzo niebezpieczną dekoracją.

Wyposażenie ze sklepu kupmeble.pl

Pokój dla dziecka to niekończące się źródło inspiracji. Warto zatem wyposażyć swój sklep w ciekawe, ale zarazem bezpieczne dla dziecka elementy dekoracyjne.

***

Polecamy także:

Meble wspomagające rozwój dziecka innowacją na rynku branży dziecięcej

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera