X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Czy holenderski model fotelika zrewolucjonizuje rynek polski?

09 Wrz 2020
źródło: materiały prasowe

Decydując się na zakup fotelika, poszukuje się sprawdzonych rozwiązań. Jest on niezwykle ważny, ponieważ chroni ciało dziecka w czasie wypadku. Warto zatem wybierać produkty sprawdzone i cieszące się dużym zaufaniem wśród opiekunów dzieci. Z całą pewnością do takich marek należy holenderski Maxi-Cosi. Czym charakteryzują się te foteliki?

Marka Maxi-Cosi posiada w swoim asortymencie siedziska w każdej kategorii wagowej. Zaczynając od nosidełek dla niemowlaka, kończąc na fotelach dla starszego dziecka. Pośród nich znaleźć można modele mocowane za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa lub przy pomocy systemu Isofix. Wybór metody mocowania fotelika jest ważny, ale nie najważniejszy. Najistotniejsze jest to, aby był on prawidłowo zainstalowany i idealnie dopasowany do auta oraz dziecka.

Producent stawia przede wszystkim na wysoki poziom bezpieczeństwa. Stale udoskonala istniejące już modele i testuje innowacyjne rozwiązania. Sprawia to, że przewożenie dzieci w produktach Maxi-Cosi jest bezpieczne, łatwe w obsłudze i wygodne dla małych pasażerów. Foteliki poddawane są niezależnym testom bezpieczeństwa uzyskując w nich bardzo wysokie oceny.

25% wszystkich wypadków samochodowych to kolizje boczne, które wywołują bardzo poważne urazy u dzieci. Szczególnie narażona na nie jest głowa i klatka piersiowa. Foteliki Maxi Cosi wyposażone są w technologię ochrony przed bocznym uderzeniem. Części siedziska dziecięcego, które obejmują głowę są wzmocnione, pochłaniając tym samym siłę uderzeń bocznych i tylnych. Rozprowadzają również siłę uderzenia z dala od bezbronnego ciała dziecka.

Aby móc jeszcze lepiej ochraniać głowę dziecka podczas kolizji bocznej holenderski producent zastosował najnowszą technologię AirProtect. Jest to efekt współpracy pomiędzy firmą Dorel, a centrum prób zderzeniowych w stanie Michigan, w USA. AirProtect ma za zadanie natychmiastowo minimalizować działające siły zderzeniowe poprzez przeniesienie ich na zagłówek.

Foteliki Maxi-Cosi stale są rozwijane oferując innowacyjne rozwiązania. Bez wątpienia, jedną z takich nowości jest pierwszy na świecie fotelik z wbudowanymi poduszkami powietrznymi - AxissFix Air, który przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia przez nie 18 kg. Posiada obrotowe o 360 stopni siedzisko, na którym może przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy do około 2 roku życia bądź przodem do kierunku jazdy.

Polecamy także:

Marka Thule prezentuje nowy miejski wózek dziecięcy

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera