X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Elektryczna kołyska dla dziecka - czy warto mieć ją w asortymencie?

16 cze 2020
źródło: techsat24.pl

Ważną decyzją jest wybór miejsca do spania dla naszego dziecka. Jedną z propozycji, które warto rozważyć jest kołyska. Rozwiązanie to jest bardzo dobrze znane już od kilkudziesięciu lat. Nasze babcie i mamy również korzystały z kołysek do usypiania dzieci. Niestety, nie miały takich z napędem elektrycznym. Samodzielnie musiały siedzieć koło kołyski i ją bujać. Dziś rodzice mogą ustawić czas bujania, a także jego intensywność. Dzięki temu opieka nad dzieckiem staje się dużo bardziej przyjemna i mniej kłopotliwa. Zakup kołyski elektrycznej uwolni nas od konieczności ciągłego bujania dziecka przed zaśnięciem.

Kołyska dla noworodka musi mieć stabilną konstrukcję. Jeżeli będzie miała kółka, należy upewnić się, czy są wyposażone w blokadę. Należy także zadbać, aby kołyska niemowlęca została wzbogacona o twardy materac, idealnie dopasowany do niej pod względem rozmiaru. Między prętami kołyski nie powinno być więcej przestrzeni niż 7 cm. Małe odstępy mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka. Kołyska dla dziecka powinna zostać pozbawiona zbędnych elementów, które mogłyby stworzyć ryzyko uduszenia. Im mniej gadżetów będzie posiadała, tym dziecko w kołysce będzie bezpieczniejsze.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kołysek. Wyróżnić można:

  • kołyska drewniana dla dziecka,
  • kołyska mojżesza,
  • kołyska wiklinowa dla niemowląt,
  • kołyska automatyczna,
  • kołyska na kółkach,
  • kołyska wertykalna.

Nowoczesna kołyska elektryczna dla dzieci sterowana pilotem przygotowana np. przez firmę Milly Mally przeznaczona jest dla maluszków od początku życia aż do osiągnięcia przez nie 8 kg. Zazwyczaj wystarcza do 5 miesiąca życia dziecka. Ta bogato wyposażona kołyska zapewnia komfortowe usypianie każdego maluszka. Jest bardzo funkcjonalna. Można ją zawsze zabrać ze sobą, dzięki funkcji składania. Kołyska wyposażona jest w kółka pozwalające na przejeżdżanie nią w dowolne miejsce pokoju. Aby zapewnić stabilność, można je zablokować. Podnosząc kółka do góry, można uzyskać tradycyjną kołyskę na płozach.

Kołyska posiada również regulację na czterech wysokościach. Jedna z jej bocznych ścian jest opuszczana. Pozwala to mamie przewijać dziecko bez konieczności wyjmowania dziecka z kołyski. Całe poszycie jest zdejmowane, w związku z tym, nie będzie żadnych problemów, aby zadbać o jej czystość. Wewnątrz umieszczona jest pikowana wyściółka oraz winylowy materacyk. Czas spędzony w kołysce umili dziecku karuzela z miękkimi maskotkami i mrugającymi światłami. Posiada wibracje, melodie i lampkę nocną.

Jakie zalety ma kołyska elektryczna?

Dziecko zaczyna samodzielnie spać. Dostosowana do potrzeb malucha kołyska elektryczna pozwoli zaszczepić w dziecku potrzebę snu, ponieważ będzie wiedziało, że wiąże się to z dużym komfortem.

Pomaga uspokoić dziecko. Kołyska elektryczna dla niemowlaka jest idealnym rozwiązaniem dla małych dzieci, które uwielbiają być bujane. Rytmiczne ruchy kołyski przypominają malcowi czas spędzony w brzuchu mamy, dlatego delikatne bujanie uspokaja i usypia dziecko, pomaga ukoić płacz i marudzenie.

Wymaga niewiele miejsca. Zazwyczaj kołyski są węższe i krótsze od standardowego łóżeczka. Pozwolą zatem zaoszczędzić nieco miejsca w pokoju, gdy jest z tym problem. Wykonane są przeważnie z drewna lub wysokiej jakości tworzywa na lekkim, stalowym stelażu.

Stymuluje rozwój dziecka. Bujanie wpływa pozytywnie na rozwój układu nerwowego dziecka. Rozwija się wtedy układ przedsionkowy mózgu. Dzięki temu malec w przyszłości będzie miał lepszą równowagę, postawę i będzie się lepiej uczył. Szybciej też nauczy się jeździć na rowerze.

Posiadanie kołyski elektrycznej w ofercie naszego sklepu pozwoli na wprowadzenie w asortyment produktu innowacyjnego oraz utwierdzi rodzica, że opieka nad dzieckiem jest dużo bardziej przyjemna i mniej kłopotliwa.

Polecamy także:

Sen-Si, czyli polski producent artykułów tekstylnych, szyjący z pasją

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera