X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Fotel piankowy dla dziecka - jaki wybrać do oferty swojego sklepu?

22 wrz 2020
źródło: informacje prasowe

Urządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, któremu rodzice prędzej, czy później będą musieli sprostać. W wieku kilku lat zaczynają się pierwsze poważniejsze przemeblowania i wymiany mebli. W tym okresie niezwykle istotne jest, aby pokój dziecka nie był już niemowlęcy, ale także nie był dla niego zbyt dorosły. Należy wiec wsłuchać się w potrzeby dziecka i dobrać takie meble, które nie tylko będą praktyczne, ale także funkcjonalne. Właściciele sklepów musza zatem sprostać tym potrzebom.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takich mebli, które będą rosły wraz z nim. Z czasem upodobania pociechy mogą się zmienić. Jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia pokoju małego zucha jest fotel. Na rynku jest mnóstwo modeli tego mebla, jednak jego zakup powinien być przemyślany. Jak zatem wybrać fotel piankowy dla dziecka, który będzie hitem sprzedaży?

Fotel piankowy dla dziecka zazwyczaj jest przeznaczony dla malucha w wieku od 3 do 6 lat. Nie oznacza to wcale, że starszaki także nie mogą z nich korzystać. Szczegół leży w rozmiarze, który idealnie dopasowany jest właśnie dla maluchów w tym przedziale wiekowym. Fotel piankowy dla dziecka, jak sama nazwa wskazuje, w całości jest wykonany ze specjalnej pianki. Dzięki odpowiedniej twardości zapewnia ona stabilizację podczas siedzenia i wytrzymałość. Ponadto są one pozbawione twardych elementów, które często spotykane są w meblach dla dorosłych.

Mebel charakteryzuje się tym, że często dołączany do niego jest pokrowiec, który można szybko zdjąć i wrzucić do pralki w razie potrzeby. Dodatkowo pokrowiec ma zamek błyskawiczny, który chowany jest do środka, a więc nie ma obaw, że dziecko zrobi sobie krzywdę, zahaczając o niego.

Fotelik piankowy dla dziecka powinien być także wyposażony w rączkę, która pozwoli na łatwe i szybkie transportowanie go z miejsca na miejsce. Istotny w przypadku tego mebla jest także materiał. Jeśli na piankę nałożony będzie bawełniany pokrowiec, będzie to rozwiązanie optymalne i najbezpieczniejsze dla malucha.

Jaki rodzaj wybrać?

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje fotelika piankowego dla dziecka. Pierwszym jest sofa z funkcją spania. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie dla większej ilości dzieci, które jeszcze nie wymagają oddzielnych pokoików. Taki mebel może służyć jednocześnie do zabawy, jak i do spania.

Drugim rodzajem jest łóżko trzy w jednym, które przeznaczone jest dla jednego dziecka. Fotel piankowy dla maluszka ma trzy funkcje. Jest jednocześnie szezlongiem, fotelem i leżanką. Wielu rodziców właśnie taki rodzaj mebla dla swojej pociechy sobie upatrzyło, ponieważ jest on wielofunkcyjny i praktyczny, dzięki czemu nie trzeba kupować trzech oddzielnych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego.

https://misioohandmade.pl/foteliki-dla-dzieci/

Polecamy także:

Firma COTTONMOOSE - specjaliści od zadań specjalnych na zimę!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera