X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Instrumenty muzyczne dla dzieci jako ciekawy asortyment dla sklepu z zabawkami

15 Cze 2020

Instrumenty dla dzieci pozwalają nie tylko świetnie się bawić, ale rozwijają również charakter i szlifują diament, którym jest ukryty w maluchu talent. Bicie serca mamy to jeden z pierwszych dźwięków, które towarzyszą dzieciom od samego początku. Maluchy w ciągu swojego życia poznają jeszcze multum dźwięków i melodii, które je zachwycą. Wystarczy już w swojej ofercie mieć coś tak prostego jak cymbałki, by móc pokazać rodzicom, że jest to idealny zakup dla naszego dziecka, który będzie dbał o jego rozwój!

Instrumenty muzyczne dla dzieci takie jak gitara, skrzypce lub nawet małe pianino to coś, co pozwoli małym mistrzom rozwinąć skrzydła. Może okazać się, że maluch wyrośnie na prawdziwego wirtuoza i to wszystko dzięki młodzieńczym zabawom i solidnej dozie inspiracji.

Perkusja zabawka dla dzieci może być świetnym sposobem na spożytkowanie nadmiarów energii, a także doskonałym rozpoczęciem przygody z tym instrumentem. Jest to doskonały pomysł na prezent dla każdego energicznego "brzdąca". Dobrym pomysłem są również dziecięce organki lub mikrofon do nagrywania różnych piosenek, lub wierszyków.

Skupiając się na dzieciach i ich potrzebach rozwojowych, można stwierdzić, że muzyka działa kojąco, uspokaja, a przede wszystkim pozwala wyrazić swoje własne myśli i uczucia. Rozwijanie artystycznych zdolności dziecka to bardzo kreatywne zajęcie, które sprawia maluchom niesamowitą przyjemność.

Drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci to idealne rozwiązanie dla najmłodszych, które stanowi ciekawą formę zabawy, a jednocześnie nauki. Rozwój muzyczny najmłodszych jest niezwykle ważny - szczególnie w początkowym procesie ich dorastania. Gra na wszelkiego rodzaju instrumentach i wygrywane brzmienia wpływają bowiem na zdolności manualne dziecka, jego zdolności logicznego myślenia oraz wspomagają wyobraźnię. Oferując drewniany sprzęt muzyczny dla dzieci wspieramy ich rozwój jednocześnie wzbogacając swój asortyment.

Dobrym wyborem jest również pianino dla dzieci, gdzie po wciśnięciu odpowiednich przycisków maluch może usłyszeć wybrane dźwięki. Dziecko szybko je wychwytuje i może tworzyć własne melodie. To wyjątkowo kształtuje zmysł słuchu, ale również koordynację ruchową, kiedy dziecko kojarzy wykonanie danego ruchu z wydobyciem dźwięku z pianinka. Zabawki muzyczne mogą również towarzyszyć dziecku już od niemowlęctwa.

Zabawki muzyczne można wprowadzać w codzienność dziecka już praktycznie od pierwszych miesięcy życia, by stymulować słuch pociechy i sprawiać, że będzie chętniej interesowała się muzyką w przyszłości. Takie zabawki powinny być oczywiście dostosowane swoim zaawansowaniem do wieku malucha. Niemowlę otrzymuje od nas grzechotki, które są pierwszymi zabawkami muzycznymi, później w wieku 2 lat maluch może korzystać ze swojego pierwszego pianina dziecięcego oraz z zabawki interaktywnej. W dalszym etapie rozwoju mały przedszkolak będzie przygotowany do grania na cymbałkach, a nawet na prostym flecie, który to instrument wprowadzany jest do szkół podstawowych na lekcjach muzyki.

Autor: Joanna Szcześniak

Polecamy także:

Moda na EKO zabawki powraca!

Moda na EKO zabawki powraca!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera