X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Inteligentne akcesoria dziecięce - co się teraz sprzedaje?

19 lip 2020

Branża dziecięca to jeden z najbardziej dochodowych biznesów. Na rynku światowym jest wiele urządzeń i gadżetów, po które sięgają rodzice. Co chwilę pojawiają się miliony nowych produktów, dedykowanych dzieciom w różnym wieku. Coraz więcej z nich zaskakuje swoją innowacyjnością.

Jakie inteligentne akcesoria dziecięce cieszą się popularnością wśród nowoczesnych rodziców?

1. Monitory snu i oddechu

To przede wszystkim monitory oddechu i snu, które można weryfikować za pomocą aplikacji w telefonie. Jedną z marek, która oferuje takie urządzenia jest firma Owlet. Pulsometr tej firmy działa w formie inteligentnej skarpetki, która po założeniu na stopę dziecka mierzy jego tętno oraz saturację krwi. Pomiary przesyłane są do aplikacji zainstalowanej w telefonie, która alarmuje rodziców, jeśli dziecko przestaje oddychać, lub ma nieprawidłowe tętno.

Owlet

Drugim urządzeniem tego typu jest MIMO - monitor snu i aktywności dziecka, który można przyczepić do specjalnie zaprojektowanych do tego ubranek. Gadżet działa również za pomocą aplikacji. Monitoruje sen, temperaturę ciała oraz oddech. Może służyć także jako elektroniczna niania.

2.  Inteligentne bujaki i leżaki

Do tej kategorii zalicza się zarówno elektryczne bujaki, które poruszają się "do przodu i w tył", takie jak: 4moms® rockaRoo® oraz leżaki, które potrafią wyczuć wilgoć w pieluszce, monitorować temperaturę dziecka i jego puls (DockATot). Popularnością się cieszą wszelkiego rodzaju akcesoria, które można zamontować do spacerówki czy wózka. Jednym z nich jest Rockit Rocker - podręczny bujak przeznaczony zarówno do wózków z gondolą, jak i spacerówek.

Inteligentne akcesoria dziecięce - co się teraz sprzedaje?

DockATot

3. Lokalizatory

Do tej grupy można zaliczyć wszelkiego rodzaju zegarki i opaski. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest opaska na nadgarstek marki Lineable, która poprzez wykorzystanie technologii Bacon ułatwia znalezienie dziecka. Umożliwia także śledzenie dziecka w czasie rzeczywistym. Opaska działa za pomocą aplikacji. Co ciekawe rodzic zostaje poinformowany, gdy tylko zostanie zgubiona lub zdjęta z nadgarstka.

Inteligentne akcesoria dziecięce - co się teraz sprzedaje?

Lineable

4. Elektroniczne nianie

To kultowy produkt, który musiał znaleźć się w tej klasyfikacji. Na rynku sprzedają się zarówno "nianie" w wersji podstawowej, jak i te bardziej unowocześnione, które mają wbudowane kamery, głośniki, mikrofony i mogą monitorować co się dzieje z dzieckiem.

Inteligentne akcesoria dziecięce - co się teraz sprzedaje?

Branża dziecięca XXI wieku idzie w dwie strony. Po pierwsze prym wiodą wszelkie eko propozycje, z drugiej strony sprzedają się ciekawe i inteligentne rozwiązania, które ułatwiają wychowanie dziecka.

***

Polecamy także:

Innowacyjna biżuteria dla dzieci jako pomysł na biznes?

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera