X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jaki wózek dziecięcy warto mieć w swojej ofercie? 

02 Cze 2020
artykuł ekspercki
foto: Unsplash

Dzisiejsze czasy i łatwość pozyskiwania informacji  w Internecie sprawiają, że wybory jakich dokonujemy są świadome, przemyślane i nie ma miejsca na przypadkowe zakupy. Podobnie jest z młodymi  rodzicami,  kiedy decydują się na zakup wózka dziecięcego czy fotelika samochodowego chcą mieć pewność, że wybrali najlepszy z możliwych produktów na rynku, który spełni ich oczekiwania.

Z punktu widzenia branży sprzedażowej z pewnością jest to przydatne. Rodzice jasno określają swoje potrzeby dzięki czemu dość szybko można ustalić jakiego produktu poszukują.

Pytanie czy są produkty uniwersalne, które zadowolą większość rodziców?

Odnosząc się do statystyk na mojej strony pierwszabryka.pl można zauważyć, iż poszukiwaniem idealnego wózka zajmują się kobiety, większość z nich doskonale wie czego szuka, jedynie należy im pomóc w dopasowaniu, która marka posiada w swojej ofercie wymarzone funkcje.

Większość rodziców stawia na bezpieczeństwo ale nie tylko, w jednakowym stopniu istotne jest dla nich jakość wykończenia produktu oraz funkcje. Niezmiennie od wielu lat najbardziej cenioną marką na polskim i zagranicznym rynku jest Firma Cybex, która wprowadza innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Jest stabilnie osadzona na rynku i wielu czytelników czuje się bezpiecznie kupując produkty właśnie tej firmy.  Drugą zagraniczną firmą, która zdobyła zaufanie rodziców jest marka Mutsy, w szczególności model wózka Nio, który idealnie się sprawdzi rodzicom, którzy mieszkają w mieście, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z aktywnego spędzania czasu wolnego.

Jednak nie zawsze długość funkcjonowania na rynku decyduje o popularności danej marki. Najlepszym tego przykładem jest Firma Muuvo, która prężnie działa na polskim rynku dopiero  od grudnia 2018 roku,  a mimo to modelem wózka Quick 2.0 skradli serce niejednego rodzica. Właśnie o ten model wózka obecnie otrzymuję najwięcej zapytań na mojej stronie.

Wpływ na decyzję rodzica ma również sezon, w którym rodzi się dziecko, dlatego warto mieć w swojej ofercie, wózki które porodzą sobie w trudnym terenie oraz maja w zestawie akcesoria zimowe np. grube śpiworki, mufki (rękawice przyczepiane do rączki wózka) itp. przykładowym wózkiem jest np. Baby Design Husky, który ukierunkowany jest właśnie na rodziców rodzących w tym okresie.

Aktualnie zauważalny jest wzrost  zainteresowania polskimi markami, a najczęściej wybierane są Firmy tj. Anex, Bebetto, X-lander, Espiro oraz Roan. Czytelnicy wyrażają niechęć do wózków produkowanych w Chinach z obawy o jakość wykorzystanych materiałów tekstylnych.

Pomoc w wyborze wózka nie jest prostym zadaniem, tym bardziej jeżeli rodzice spodziewają się pierwszego dziecka, ale warto podjąć ten trud, ponieważ zadowolony rodzić z pewnością wróci do nas ponownie.

artykuł eksperta

KAROLINA TUSZYŃSKA

Założycielka Portalu pierwszabryka.pl. Pomaga przyszłym rodzicom odnaleźć się podczas podejmowania trudnych decyzji, związanych z wyborem wózka dziecięcego lub fotelika. Podchodzi indywidualnie do potrzeb swoich czytelników, dzięki temu zyskała ich zaufanie i wiarygodność. W branży dziecięcej od 2013 roku. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.

 

 

 

 

 

 

****

Polecamy także:

Baby Merc, jako czołowy producent wózków dziecięcych w Polsce

Baby Merc, jako czołowy producent wózków dziecięcych w Polsce

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera