X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Jubileusz Fisher-Price! Z tej okazji marka zaprasza na wystawę!

26 października 2020
źródło: nowymarketing.pl

Fisher-Price świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z okazji 90 urodzin, marka zaprasza do Westfield Arkadia na wystawę poświęconą historii kultowych produktów dla najmłodszych.

Marka Fisher-Price została założona przez handlowca Hermana Fishera wraz z teoretykiem zarządzania Irvingiem Price, ilustratorką Margaret Evans Price oraz pracującą w sklepie z zabawkami Helen Schelle.

Po roku intensywnej pracy pierwsze, wówczas jeszcze drewniane zabawki Fisher-Price zostały zaprezentowane na nowojorskich targach American International Toy Fair. Sukces marki na ekspozycji zaowocował zamówieniami od dystrybutorów. Z siedziby w East Aurora, tuż przed Bożym Narodzeniem w 1931 roku, ruszyła pierwsza dostawa do popularnego sklepu Macy’s. Zabawki, wyróżniające się solidną konstrukcją oraz nowoczesnym jak na tamte czasy wzornictwem i kolorystyką, szybko zdobyły uznanie dzieci i rodziców. Pierwszy produkt wyprodukowany przez Fisher-Price – Dr. Doodle ze sznurkiem do ciągnięcia – szybko stał się ulubioną zabawką maluchów

Wraz z wybuchem II wojny światowej, nastąpił trudny dla wszystkich okres. „Jeśli wojna będzie wymagała zaangażowania całego Fisher-Price, to na ten czas wstrzymamy produkcję zabawek” – miał powiedzieć wówczas Herman Fisher. I tak też zrobiono. W 1943 r. marka zaangażowała się we wsparcie wojska – zamiast zabawek produkowano m.in. części do samolotów i skrzynie medyczne. Okres powojenny poskutkował boomem na budownictwo mieszkaniowe i sprawił, że drewno stało się surowcem deficytowym. Inżynierowie Fisher-Price wypróbowali wtedy w produkcji nowy i nieznany na rynku materiał, jakim był plastik. Sprawdził się on znakomicie na skrzydłach pszczółki Buzzy-Bee. Później i w kolejnych zabawkach.

Marki Fisher-Price w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny. W East Aurora działa dzisiaj muzeum poświęcone marce, a także Laboratorium Zabawy, w którym to same maluchy testują zabawki przed ich wejściem na rynek. Innowacja? Skądże! Laboratorium zostało utworzone przez Fisher-Price już w latach 60.

Z okazji swoich 90. urodzin marka Fisher-Price postanowiła przenieść kawałek historii z East Aurora do Westfield Arkadia, gdzie przygotowano wystawę poświęconą historii firmy. Na stoisku można zobaczyć i wypróbować kultowe zabawki marki w skali makro, takie jak Piramidka z kółek, Szczeniaczek Uczniaczek czy Fotelik Malucha. Dzięki temu nawet dorosły może na chwilę przenieść się do krainy dzieciństwa.

Ekspozycja będzie dostępna do 2.11 w głównym holu centrum handlowego.

Polecamy także:

 

Trefl zostaje wydawcą książek dla dzieci!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera