X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

McDonald's wycofuje plastikowe zabawki z zestawów Happy Meal

15 wrz. 2020
źródło: Business Insider

McDonald's zaczął oferować zestaw Happy Meal w Stanach Zjednoczonych w 1979 roku. W każdym kraju, w którym pojawiała się sieć, zestaw z zabawką robił furorę wśród najmłodszych klientów. Firma nie zamierza z tej popularnej pozycji w menu całkowicie rezygnować. Szykuje natomiast rewolucyjną zmianę – w niektórych krajach w Happy Meal wkrótce nie będzie można już znaleźć zabawek z plastiku.

Zestaw Happy Meal jest czymś, co od lat kojarzone jest z marką McDonald's. W latach 90. można było w nim znaleźć pluszowe minizabawki. Sieć współpracowała z długą listą partnerów, by zaoferować w swoich zestawach zabawki ze znanych filmów, bajek i seriali.

Firma nie zamierza z tej popularnej pozycji w menu rezygnować, ale szykuje rewolucyjną zmianę – w niektórych krajach w Happy Meal wkrótce nie będzie można już znaleźć zabawek z plastiku. Taką deklarację złożył m.in. Adam Pieńkowski, dyrektor zarządzający McDonald's Polska. "Już w tej chwili goście kupujący Happy Meal mają wybór. Mogą wybrać zamiast zabawki książeczkę dla dzieci, ale to nie jest docelowe rozwiązanie. Pracujemy nad całkowitą eliminacją plastikowych zabawek. To część procesu eliminacji plastiku w naszych restauracjach, który dotyczy także opakowań".

Czym McDonald's chce zastąpić plastikowe zabawki? Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto, trwają testy.

"To jest wyzwanie. Staraliśmy się całkowicie zastąpić zabawki książkami, ale to niestety nie działa. Innym testem były zabawki elektroniczne, a właściwie kody do gier na aplikacje. Teraz testujemy inne rozwiązania" – mówił Adam Pieńkowski. Wskazał, że McDonald's jedną małą rewolucję już przeprowadził – nie oferuje już klientom plastikowych słomek.

"Zdaję sobie sprawę, że przy skali biznesu, jaki prowadzimy, nasz wpływ na środowisko i planetę jest istotny. Jednocześnie kwestia skali działalności powoduje, że zmian nie da się wprowadzać z dnia na dzień. Od początku 2020 roku wyeliminowaliśmy z naszej sieci plastikowe słomki, zastępując je w stu procentach papierowymi, które nadają się do recyklingu. Pracujemy nad metodą pełnego recyklingu naszych zużytych opakowań papierowych tak, by stworzyć zamknięty obieg, czyli na przykład produkować z nich papier toaletowy. Możemy to robić, bo w prawie wszystkich naszych restauracjach mamy kosze do segregacji odpadów i nasi goście przyzwyczaili się do sortowania" – mówił zarządzający McDonald's Polska.

W marcu tego roku McDonald's w Wielkiej Brytanii również zapowiedział, że kończy z plastikiem w zestawach Happy Meal. Mają one zawierać miękką zabawkę, zabawkę wykonaną głównie z papieru lub książkę. Firma ogłosiła, że tą jedną decyzją wyeliminuje ze swojego biznesu ponad 3 tys. ton plastiku.

Polecamy także:

Project manager w dobie koronawirusa - poradnik eksperta

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera