X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Model łódzkiej elektrowni od LEGO może trafić do sprzedaży!

16 Cze 2020
źródło: www.propertydesign.pl

Projekt miniaturowej Elektrowni Scheiblera z klocków Lego, stworzony został przez Michała Dudę - pasjonata klocków. Pomysłodawca zgłosił swój projekt w konkursie Lego Ideas.  Model łódzkiej Elektrowni po zebraniu 10 tysięcy głosów ma szansę trafić do sklepów na całym świecie.

Konstruowanie z klocków to dla mnie największa pasja, którą pielęgnuję już od dzieciństwa. Chciałbym, aby moje projekty przyczyniły się do rozsławienia polskiej postindustrialnej architektury. Mam nadzieję, że realizacja tego projektu mi to umożliwi, bo to świetna okazja na szczególną promocję nie tylko dla samej Łodzi, ale i Polski. Poświęciłem tej konstrukcji wiele czasu, energii i oczywiście serca. Nad miniaturową wersją Elektrowni pracowałem od września, a klocki, które wykorzystałem do stworzenia tej budowli pochodzą z całego świata – opowiada Michał Duda.

Model łódzkiej elektrowni od LEGO może trafić do sprzedaży!

źródło: www.propertydesign.pl

Model Elektrowni wygląda jak prawdziwy budynek. Składa się z maszynowni i kotłowni oraz dołączonej do niej wieży. Projekt składa się z wielu detali takich jak: słupy, secesyjna elewacja, baszta, rury a nawet zegary. We wnętrzach znajduje się mozaikowa posadzka i klatka schodowa, która prowadzi do wieży. Miniaturowa elektrownia z klocków LEGO ma być symbolem rewitalizacji postindustrialnej Łodzi. Mecenat nad tym projektem objął developer - Echo Investment.

 

***

Polecamy także:

Powstanie jeden z najdroższych zestawów LEGO!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera