X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Opieka nad dziećmi pomysłem na biznes?

15 Lip 2020
źródło: informacje prasowe, pomyslynabiznes.org.pl

Profesjonalna opieka nad dziećmi, może być dobrym pomysłem na biznes, o ile satysfakcja rodziców z naszych usług będzie dla nas priorytetem. W czasach, gdy większość z nas pracuje wychowanie dzieci, nie z naszej winy, schodzi często na dalszy plan. Koszty utrzymania domu i rodziny rosną, dlatego często oboje rodziców musi pracować na pełne etaty. Daje to szansę osobom przedsiębiorczym, które mogą i lubią opiekować się dziećmi.

Wielu rodziców ma jednak problem z dotarciem do dobrej opiekunki dla dzieci. Oznacza to, że biznes typu opieka nad dziećmi stwarza szansę na dochodową firmę. Opieka nad dziećmi w domu to często lepsze rozwiązanie od żłobka lub przedszkola w przypadku, gdy rodzice mają nieregularne godziny pracy. Także limity miejsc w placówkach publicznych stwarzają szanse dla prywatnych opiekunek.

Opieka nad dziećmi - od czego zacząć?

Na samym początku należy określić zakres usług. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania, czy zamierzamy świadczyć usługi w jednym mieście, w kilku lokalnych czy raczej w całym regionie (województwie). Dobrym pomysłem jest uruchomienie działalności lokalnie, a w przypadku rozwoju jej rozszerzenie.

Jeżeli uda nam się rozwinąć firmę, kolejną istotną kwestią będzie zatrudnienie nowych pracowników – opiekunek. Rekrutacja to zwykle dość trudny proces. Można go przejść bezproblemowo, pod warunkiem uwzględnienia minimalnych wymagań względem pracownika, a posiadanym przez kandydata kompetencji.

Marketing - promocja - reklama

Najlepszą formą promocji usług naszej firmy będzie marketing szeptany. Inaczej można go nazwać marketingiem referencyjnym, bo to dzięki referencjom, czyli poleceniom innych będziemy zdobywać nowych klientów.

Na początku można jednak swoją działalność promować w tradycyjny sposób, np. poprzez wydrukowanie ulotek i pozostawienie ich w lokalnych sklepach odzieżowych oraz sklepach z zabawkami. Warto również zamieścić ogłoszenia w Internecie.

Możemy również zaproponować zniżki dla pierwszych klientów. Pomoże to w rozruszaniu biznesu. Najważniejsze jest, by zdobyć kilku zadowolonych klientów. Po pierwsze podzielą się tym ze swoimi znajomymi, a po drugie nadal będą korzystać z naszych usług.

Możemy także spróbować ogłosić się w lokalnym przedszkolu lub żłobku, jeżeli kierownik takiej placówki na to pozwoli.

Co jest nam potrzebne do działania?

Rozpoczynając naszą działalność w pełni, będą nam potrzebne 3 podstawowe punkty:

  1. Doświadczenie, ew. referencje,
  2. Plan marketingowy – zawierający strategie, cele i sposoby ich realizacji,
  3. Telefon i komputer.

Do dobrze prosperującego biznesu jako opieka nad dziećmi, są to elementy niezbędne i bardzo pomocne.

Zapotrzebowanie na usługi opieki nad dziećmi będzie stale rosło, a koszt uruchomienia dla tej branży jest bardzo niski. W przypadku posiadania stałych klientów, możliwe jest zarabianie całkiem dobrych pieniędzy w tej branży. Należy oczywiście pamiętać, że dobro i bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, ale praca w charakterze opiekunki może sprawiać ogromną frajdę!

Autor: Joanna Szcześniak

Polecamy także:

W wakacje prym wiodą półkolonie!

W wakacje prym wiodą półkolonie!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera