X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Polska marka tworzy meble dla dzieci w oparciu o wytyczne pedagogiki

26 sierpnia 2020
źródło: www.propertydesign.pl

Polska firma Plywood Project wypuściła na rynek nową linię regałów z fińskiej sklejki. Zaprojektowane przez właściciela marki, Dariusza Gapskiego, meble stworzono w zgodzie z wytycznymi pedagogiki Marii Montessori oraz pedagogiki waldorfskiej.

Wykonane z fińskiej sklejki regały Frisk Kids marki Plywood Project zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu bezpiecznej, estetycznej i stymulującej przestrzeni dla najmłodszych.

Meble Frisk to designerska seria produktów, które pozwolą na stworzenie ciekawej przestrzeni w stylu skandynawskim. Charakteryzują się niezwykle prostym a zarazem ciekawym i charakterystycznym kształtem. Wszystko za sprawą ażurowych nóg bocznych, które są podstawową większości mebli Frisk.

Zestaw został wykonany z naturalnego, solidnego i elastycznego materiału – z wysokiej jakości fińskiej sklejki. Dzięki niej projektanci polskiej marki mogli stworzyć trwałe i stabilne meble o finezyjnej i nieprzytłaczającej formie. Design regałów nawiązuje do skandynawskiego stylu mid century.

Co istotne, meble powstały z myślą o stworzeniu aranżacji pokoju dziecięcego w zgodzie z wytycznymi pedagogiki Marii Montessori oraz pedagogiki waldorfskiej. Obie metody zakładają, że umeblowanie pokoju dziecięcego powinno z jednej strony pozwalać najmłodszym wykorzystywać drzemiące w nich pokłady kreatywności i ciekawości, a z drugiej być estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne.

Regały zostały wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystkie ranty regałów są zaokrąglone, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla ciekawych świata maluchów. Co więcej, sklejka, którą wykorzystano do produkcji mebli, spełnia wymogi regulacji 2 CARB – gwarantuje brak zastosowania jakichkolwiek substancji toksycznych.

Polecamy także:

"To nie firma - to szczęśliwa społeczność" - rozmowa z właścicielami marki Zombie Dash

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera