X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Powstała gra, która pomaga dzieciom zarządzać gniewem i wybuchami złości

06 Paź 2020
źródło: mambiznes.pl

Wrocławska firma Mousetrap Games stworzyła grę, która wspiera rodziców w pracy z dziećmi nad kontrolą ich emocji. Ćwicząc uspokajające umiejętności w czasie grania, dzieci budują pamięć ciała potrzebną do przywołania ich w obliczu wyzwań w prawdziwym świecie. Dzieci noszą opaskę monitorującą tętno podczas grania w grę, która jest zaprojektowana tak, aby stawała się trudniejsza wraz ze wzrostem tętna.

Rocat Jumpurr to gra zaprojektowana tak, aby dostarczać jak najwięcej radochy przy jak najmniejszym wysiłku. Jej zamysł polega na tym, że gracz steruje kotem strzelającym z wyrzutni rakiet.

Wrocławskie studio spokojnie pracuje nad swoją nową grą, która będzie pierwszym tytułem z Polski oraz siódmym z Europy, który będzie dostępny także na platformie Mightier wspierającej dzieci w nauce kontroli nad własnymi emocjami.

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa, firma nie była w stanie przeprowadzać tradycyjnych playtestów. Projektanci gry postanowili skorzystać z pomocy niezawodnej społeczności graczy. Gra jest udostępniona w bieżącej wersji, a następnie zostaną poddane analizie postępy użytkowników, aby optymalnie zbalansować rozgrywkę. Jest to świetny sposób na testowanie produkcji, a dla graczy możliwość uczestniczenia w kształtowaniu ostatecznego produktu. Dopiero po dopracowaniu gry wśród testerów, zostanie przekazana na platformę Mightier, aby mogły się nią cieszyć dzieci uczestniczące w terapii.

Docelowa wersja gry będzie składała się z kilku tematycznych światów, a w każdym z nich będzie kilkadziesiąt poziomów do pokonania. Podczas rozgrywki gracze mogą natknąć się na sklep, w którym będą mogli kupić zwariowane ulepszenia swojej postaci. Całe piękno polega na tym, że gdy użytkownik przegra, będzie musiał zacząć od początku. Jednak poziomy w każdym świecie są losowe, tak samo jak możliwe do kupienia ulepszenia. Dzięki temu każda rozgrywka jest wyjątkowa i świeża.

Założenie polega na tym, że specjalna opaska mierzy puls użytkownika. Dzięki temu, jeśli gracz będzie zbyt zdenerwowany gra powinna stać się jeszcze trudniejsza, aby motywować do zatrzymania się, wzięcia kilku oddechów i uspokojenia pulsu. Dopiero wtedy gra ruszy dalej.

Prace nad terapią Mightier były prowadzone i testowane w Harvard Medical School i Children’s Hospital w Bostonie. Według wyników badań przeprowadzanych na dzieciach z ADHD i cierpiących na wybuchy złości, wystarczy trenować łącznie godzinę tygodniowo, aby w 12 tygodni zredukować o 62% liczbę dziecięcych wybuchów, o 40% zmniejszyć niepożądane zachowania, a w rezultacie o 19% zmniejszyć stres u rodziców związany z emocjonalnością dziecka.

W trzy miesiące dzieci potrafią wyćwiczyć reakcje, które przekładają się potem na codzienne życie. Dużo szybciej wracają do równowagi dzięki ćwiczeniom oddechowym i łatwiej rozpoznają u siebie zbliżający się stan przeciążenia emocjonalnego.

Rocat Jumpurr jest już dostępna do pobrania na urządzenia mobilne.

Polecamy także:

Pomysł na biznes w sieci - joga dla najmłodszych online!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera