X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Prognozy rozwoju branży zabawek i gier na rok 2020 i kolejne lata - raport

10 wrz. 2020
źródło: www.playmr.com.au

Globalny rynek zabawek i gier kwitnie pomimo niekiedy trudnych warunków ekonomicznych. Przewiduje się, że w latach 2020-2024 rynek będzie rósł w tempie 4,5% CAGR, a tym samym rynek zabawek osiągnie do 2023 r. przychody w wysokości ponad 120 mld USD.

W dużej mierze, detaliczni sprzedawcy handlu elektronicznego cieszą się ogromnym sukcesem, ponieważ konsumenci przechodzą w kierunku zakupów online, a tendencja ta będzie się utrzymywać w nadchodzących latach.

Na całym świecie główni gracze koncentrują się na rozwoju nowych produktów oraz fuzjach i przejęciach, aby zoptymalizować swoją ofertę, a także współpracować z lokalnymi lub regionalnymi firmami. Azja jest najszybciej rozwijającym się rynkiem, podczas gdy najwyższy wskaźnik zakupów notują Stany Zjednoczone, gdzie prym wiodą przedmioty kolekcjonerskie.

Skąd bierze się ten wzrost? Jest on napędzany przez szereg kluczowych czynników. Przede wszystkim, rośnie liczba gospodarstw domowych o podwójnym dochodzie, co wpływa na wzrost wskaźnika zakupowego. Innym kluczowym czynnikiem jest postęp ogólnie pojmowanej technologii - rzeczywistość VR, nowinki technologiczne, które napędzają popyt na gry wideo.

Zwiększenie zaangażowania mediów społecznościowych i influenserów również napędza popyt na figurki, pluszowe zabawki, sprzęt sportowy, produkty przedszkolne i łamigłówki.

W miarę rozwoju technologii, dzieci odchodzą od zabawek i idą w kierunku gier, już od najmłodszych lat. Oznacza to, że producenci zabawek mają zawężone pole do kierowania reklam do tej grupy wiekowej i zaczynają się skupiać na świecie video.

Rosnące zapotrzebowanie na tematykę zabawek i gier jest napędzane przez media społecznościowe i głównego nurtu featuring, czyli postaci z kreskówek z kultowych programów telewizyjnych i filmowych, takich jak np. LEGO czy Transformers.

Zabawki edukacyjne, interaktywne i wielofunkcyjne również zyskują na popularności. Rodzice na rynkach rozwiniętych, decydują się na ich zakup jako narzędzie rozwoju ich dzieci.

Zabawki dla dzieci stają się inteligentniejsze i bardziej ekologiczne

Edukacja jest ponownie przedmiotem trendów w branży dziecięcej. Rodzice szukają innowacyjnych sposobów, aby pomóc niemowlętom rozwinąć umiejętności, jak  np. rozpoznawanie mowy, poprzez inteligentne zabawki zaprojektowane specjalnie do celów edukacyjnych.

W miarę jak ekologia nadal się rozwija, biodegradowalne opakowania i materiały produktowe stają się coraz bardziej priorytetowe dla rodziców.

Jeśli chodzi o gry online, przeżywają one niezwykły wzrost, m.in. dzięki fenomenowi Fortnite i innym grom strategicznym i survival, takich jak World of Warcraft i Call of Duty. Sprawia to, że również cała masa gier e-sportowych zyskuje na popularności, głównie dzięki niezwykłym skokom technologicznym, które sprawiają, że stają się coraz bardziej realistyczne.

Przemysł zabawek i gier stale zachowuje tendencję wzrostową. Jego rozwój, porusza się w zawrotnym tempie. Ważne jest, aby marki były na bieżąco z nowymi trendami, nieustannie inwestowały w rozwój produktów.

Polecamy także:

Rośnie sprzedaż zabawek w Internecie! Otwórz swój e-sklep!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera