X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Raport dotyczący przychodów rynku zabawek na lata 2019-2025 - kto będzie największym "graczem"?

15 Sie 2020
źródło: www.prnewswire.com

Oczekuje się, że rynek zabawek pod względem przychodów wzrośnie o CAGR powyżej 4% w latach 2019–2025. Podobnie jak rynek gier planszowych, rynek ten doświadczył znacznego wzrostu w ostatniej dekadzie, który jest silnie napędzany przez coraz większe wykorzystanie w sektorach edukacji, rozrywki, interaktywności, rozwoju.

Zrównoważony rozwój to nadchodzący potencjalny wyznacznik trendów w branży zabawek. Coraz popularniejsza staje się gama produktów przyjaznych dla środowiska, w tym drewniane zabawki dla niemowląt, gry dla dzieci bez plastiku, plastikowe gry do kąpieli z recyklingu i pluszaki z bawełny organicznej, promując tym samym zrównoważony rozwój.

Wybuch COVID-19 na początku 2020 r. znacząco wpłynął na rynek zabawek. Pomimo zakłócenia łańcucha dostaw w większości gospodarek i zamknięcia sklepów sprawiły, że rodziny spędzają więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. W pierwszym kwartale 2020 roku nastąpił nieoczekiwany wzrost w niektórych kategoriach, takich jak gry i łamigłówki, gry planszowe, gry na świeżym powietrzu, zwłaszcza na dojrzałych rynkach w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii i krajach europejskich.

Większość sprzedaży odbywała się za pośrednictwem mediów internetowych, przy czym znaczna część odbywała się w ograniczonej masowej sprzedaży detalicznej i specjalistycznych sklepach, o wysokim stopniu regulacji i ograniczonej liczbie pracowników. Zamknięcie głównych miejsc rozrywki, takich jak Walt Disney, zmusiło rodziców do przejścia z drogich obiektów rozrywkowych na niedrogie zabawki.

Do wzrostu rynku zabawek w okresie prognozy mogą przyczynić się następujące czynniki:

• Rozwój w segmencie zabawek STEM (Science, Technology, Engineering, Math)
• Zrównoważone i ekologiczne zabawki
• Rozwój kawiarni z grami planszowymi

W opracowaniu uwzględniono obecny scenariusz rynku zabawek oraz jego dynamikę rynkową w latach 2019-2025. Zawiera szczegółowy przegląd kilku czynników umożliwiających rozwój rynku, ograniczeń i trendów. Raport przedstawia zarówno aspekt popytu, jak i podaży na rynku. Profiluje i bada wiodące firmy i inne znaczące na rynku.

Segmentacja rynku zabawek

Raport z globalnego badania rynku zabawek zawiera szczegółową segmentację według grup wiekowych, kategorii, dystrybucji i geografii. Szacuje się, że segment 0-3 lat wygeneruje ponad 39 miliardów dolarów do 2025 roku. Oczekuje się, że region azjatycki będzie najszybciej rozwijającym się regionem. Prawdopodobnie Chiny wraz z Malezją, Tajlandią i Singapurem będą przewodzić wzrostowi segmentu. Bliski Wschód i Afryka prawdopodobnie wygenerują 1,15 miliarda dolarów do końca 2025 roku.

W 2019 r. największe przychody przypadły na segment outdoor i sport. Oczekuje się, że wzrost liczby dronów, pojazdów i zabawek sterowanych zdalnie będzie napędzał ten segment, zwłaszcza wśród chłopców. Zabawki do piasku i wody, zestawy piłek to tylko niektóre z innych preferowanych gier w segmencie outdoorowym. APAC jest najszybciej rozwijającym się regionem w tyej dziedzinie i oczekuje się, że ich CAGR wzrośnie powyżej 5%.

Pojawienie się internetowego kanału sprzedaży sprawiło, że rynek zabawek online stał się o wiele łatwiej dostępny niż w przeszłości. Łatwy dostęp do platform internetowych spowodował spadek sprzedaży detalicznej w sklepach. Ponadto, dzięki pomocy handlu detalicznego w Internecie wzrosła popularność sprzedaży detalicznej w sklepach w branży gier. Dlatego, aby ułatwić sprzedaż online, duzi detaliści inwestują w rozwój własnych witryn internetowych. Firmy o szerokiej rozpoznawalności mogą tworzyć aplikacje mobilne, które zaspokoją potrzeby konsumentów, aktywnie obecnych na platformach mobilnych, zwiększając tym samym sprzedaż. Wydawcy gier wspierają sprzedawców detalicznych, dając im prawo do sprzedaży online.

Całość raportu dostępna TUTAJ.

Polecamy także:

Czy plastikowe zabawki są bezpieczne? - najnowsza kontrola UOKiK

Czy plastikowe zabawki są bezpieczne? - najnowsza kontrola UOKiK

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera