X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Sen-Si, czyli polski producent artykułów tekstylnych, szyjący z pasją

05 cze 2020

Sen-Si to polski producent artykułów tekstylnych, wspierających rozwój dzieci. Zapraszamy na rozmowę z założycielką firmy - Panią Katarzyną Piekarską, która przedstawi specyfikę i opowie o powstaniu biznesu.

***

Są Państwo polskim producentem artykułów tekstylnych, wspierających rozwój dzieci. Jak powstał pomysł na taki biznes?

Przede wszystkim z własnych doświadczeń. U mojego syna (wtedy w pierwszej grupie przedszkola) zostały zdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej. Wtedy po raz pierwszy zetknęłam się z tym określeniem - temat bardzo mnie zainteresował. Terapeutka zaleciła nam kupienie kołderki obciążeniowej. Postanowiłam zgłębić wiedzę oraz sama uszyć taką kołderkę. Udało się - pokazałam ją w przedszkolu syna, gdzie od razu poproszono mnie o uszycie pomocy dla innych.

kocyk obciążeniowy

Potem, coraz więcej znajomych chciało kupić kołderki obciążeniowe. Otworzyłam działalność ze środków z dotacji unijnych.  Z czasem okazało się, że klienci potrzebują także innych akcesorii terapeutycznych i zabawek. Poszłam za potrzebami klientów i rozszerzyłam ofertę sklepu internetowego.
Po 3 latach, już w nieco większym składzie otworzyliśmy sklep stacjonarny na Warszawskiej Ochocie.

Co znajduje się w Państwa asortymencie?

Są to rzeczy terapeutyczne, obciążeniowe, artykuły do masażu, zabawki edukacyjne i drewniane, pomoce logopedyczne i "Montessori", sprzęt gimnastyczny i wyposażenie do sal doświadczania świata, nakładki na ołówki, huśtawki. Mamy też zabawki dla dzieci niewidomych. W ofercie sklepu jest wszystko to, co pomaga dzieciom w nauce, terapii i wpieraniu ich rozwoju.

worek "duszek" elastyczny

Asortyment wybieram osobiście wg. dobrej jakości i przydatności. Nie pozostawiam nic przypadkowi. W naszej ofercie nie znajdziecie zabawek, które są szkodliwe np. chodzików, zabawek grająco-świecąco-turlających, które mogą przestymulowywać sensorycznie dzieci.

Posiadamy sporą ofertę zabawek drewnianych, o prostej formie, angażujące tylko 1 lub 2 zmysły ludzkie.

Czy zauważają Państwo coraz większe zapotrzebowanie na zabawki sensoryczne? Jeśli tak to z czego to wynika?

Tak, oczywiście! W ostatnich latach temat integracji sensorycznej pojawia się coraz częściej w prasie i na ustach klientów. Otwierają się nowe gabinety terapeutyczne. Rośnie świadomość społeczna i to nie tylko w dużych miastach.

 

różowa wieża Montessori

Coraz częściej realizujemy wysyłki do małych miast, a nawet do szkół i przedszkoli wiejskich. Kiedyś w każdej szkole podstawowej była korektywa - teraz mamy erę integracji sensorycznej.

Sytuacja taka wynika z coraz większego popytu, czyli tego, że co roku jest diagnozowanych coraz więcej zaburzeń u dzieci takich jak autyzm, zespół Aspergera, adhd. Podobno, przy takich zaburzeniach aż 80% dzieci ma zaburzenia integracji sensorycznej. Dlatego w skutecznej terapii i poprawie funkcjonowania dzieci, sprzęt i zabawki są bardzo pomocne.

Czy współpracują Państwo również z fizjoterapeutami? Jeśli tak to czy zauważają Państwo coraz częstsze wykorzystanie zabawek sensorycznych w terapii?

Tak, szczególnie z fizjoterapeutami dziecięcymi. Jednak zdecydowanie częściej z terapeutami integracji sensorycznej. Zabawki i pomoce terapeutyczne są niezbędne do pracy z dziećmi. Na początku pomagają przezwyciężyć strach przed niecodzienną sytuacją, oswojeniem się z nowym otoczeniem i terapeutą. Potem są urozmaiceniem zajęć. Każdy terapeuta stara się używać zabawek sensorycznych po to, aby zajęcia były dla dzieci nie tylko pracą, ale także zabawą, dzięki której mali klienci będą zadowoleni ze swoich postępów i będą chcieli wrócić.

rozciągliwy ser z myszkami

Część ćwiczeń wykonywanych w gabinetach terapeutycznych można wykonywać w domu i kontynuować/wzmacniać działanie terapii.

Zwłaszcza w aktualnej sytuacji pandemii koronawirusa, wiele gabinetów nie uruchomiło jeszcze swojej działalności i mali pacjenci z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości kontynuowania terapii. W takiej sytuacji, cały trud wsparcia dziecka spadł na rodziców. Dlatego warto mieć kilka podstawowych pomocy w domu lub ogrodzie.

Z takim zaleceniem rodzice często pojawiają się w naszym sklepie. Szukają stosownych pomocy, które nie są dostępne w zwykłych sklepach sieciowych.
Przychodzą też rodzice dzieci bez zaburzeń, którzy zaobserwowali trudności dziecka i chcą mu pomóc np. w poprawie koncentracji uwagi, chwytu pisarskiego lub zwyczajnie szukający "mądrych" zabawek.

Jeśli potrzebujecie Państwo uzupełnienia sprzętów/zabawek, lub zwyczajnie szukacie inspiracji zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu www.sen-si.pl

Rozmawiała: Joanna Szcześniak

****

Polecamy także:

Baby Merc, jako czołowy producent wózków dziecięcych w Polsce

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera