X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Skrzynia na zabawki - jaka sprawdzi się w asortymencie?

02 listopad 2020
źródło: materiały prasowe

Skrzynia na zabawki to mebel, który może spełniać różne funkcje. Pomoże uporządkować zabawki dziecka, nauczyć je dbania o swoje rzeczy, ale także nadaje charakteru wnętrzu. Może również służyć za siedzisko. Jakie skrzynie na zabawki można znaleźć w ofercie producentów? Jaką wybrać to swojej oferty?

Skrzynia na zabawki będzie idealnym wyposażeniem pokoju dziecka. W bardzo praktyczny sposób uporządkuje różnorodne gabarytowo zabawki, zbierze je w jednym miejscu i ukryje. W dodatku nawet małe dziecko poradzi sobie z wrzuceniem zabawek do dużego kosza, gdy ustawianie ich w równym rządku na półce jeszcze może sprawiać trudność.

Oprócz tego, że skrzynie na zabawki są bardzo praktyczne, są także świetnym dodatkiem do pokoju dziecka. Starannie wykonane, z ciekawym wzorem i kolorem, są ozdobione postaciami z bajek, w stylu retro, w stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym. Mogą mieć różne kształty - prostokątne, kwadratowe, okrągłe, bywają w formie samochodu, misia, serca czy kwiatka.

Jakie skrzynie wybrać do asortymentu sklepu?

  • Skrzynie na zabawki i do siedzenia

Obecnie rynek oferuje wiele modeli skrzyń, różniących się od siebie stylem, kolorem, wykonaniem i zróżnicowanych pod względem wykonania oraz materiałów. Niektóre skrzynie zostały zaprojektowane tak, by miały dodatkowe funkcje, np. siedzisko z oparciem. Może ono służyć także jako fotel czy stolik, przy którym dziecko może usiąść i się bawić, rysować, układać czy jeść posiłek.

www.maxizabawa.pl

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane są skrzynie z siedziskiem i oparciem, to producenci proponują modele z lakierowanych płyt MDF. Mogą mieć otwierane wieko i oparcie. Są także modele z drewna, o wiele ładniejsze, nadające unikalnego charakteru wnętrzu. Zarówno wykonane z MDFu, jak i z drewna, mogą mieć miękkie siedzisko z materiału - wygodne do siedzenia. W taki oto sposób mamy dwa meble w jednym.

  • Skrzynie - kosze

Jeśli skrzynie wykonane z drewna czy z MDFu nie przypadną komuś do gustu, alternatywnym rozwiązaniem są kosze na zabawki. Wykonane są z tekstyliów są lekkie, łatwo je przenieść i wyczyścić. Skrzynie na kółkach również są dobrym pomysłem, ponieważ można je przesuwać w różne części pokoju - nawet jeśli są załadowane zabawkami.

  • Plastikowe pojemniki

Inną alternatywą dla skrzyni są plastikowe pojemniki, które można wsunąć pod łóżko. Idealne na mało używane zabawki, z którymi dziecko nie chce się rozstać, ale nie bawi się nimi na tyle często, żeby musiały być pod ręką. Są także łatwe do czyszczenia. Takie pojemniki można chować w szafie. Niekoniecznie musi być to jeden duży pojemnik - można wybrać kilka małych różnej wielkości, o różnych kształtach. W ten sposób można założyć, że klocki trzymane będą w pudełku w formie klocka, puzzle w innym, jeszcze w innym samochodziki, a jeszcze w kolejnym gry, czy instrumenty muzyczne.

www.xsonic.pl

W przypadku zakupu plastikowej skrzyni należy przyjrzeć się temu, w jaki sposób się ona zamyka. Zamknięcie musi być bezpieczne dla malucha, ale też na tyle nieskomplikowane, by mógł je samodzielnie otworzyć. Pojemniki zawierające zabawki, które wymagają nadzoru rodziców, dobrze jest trzymać w miejscu niedostępnym dla dziecka lub właśnie w trudnym do otwarcia pojemniku.

Dobrze, aby pudełka na zabawki były też odpowiednio skonstruowane - najważniejsze, by nie miały ostrych, niebezpiecznych krawędzi.

Polecamy także:

Mata edukacyjna - na co zwrócić uwagę dobierając ją do asortymentu sklepu?

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera