X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Spowoduj, żeby klienci chcieli od Ciebie kupować!

03 Sie 2020

Niemalże każdy z przedsiębiorców zastanawia się co zrobić, aby zwiększyć skuteczność sprzedaży. A mało kto pamięta o standardowych i prostych zasadach, które czasem okazują się najlepsze. Co więc robić, aby zachęcić klienta do zakupu?

Oto kilka rzeczy, które pomogą zachęcić potencjalnego klienta. Sprawdź czy je stosujesz we własnym sklepie!

1. Promocje

Szyld z "SALE" to najprostszy ze sposobów na pozyskanie klienta. I nie chodzi tu tylko o typowe, sezonowe wyprzedaże. Ciekawym pomysłem są promocje "tylko dziś". Takie rozwiązanie pozwala na zachęcenie do zakupu konkretnego produktu. Okazuje się, że sklepy, które korzystają z takich rozwiązań mają zdecydowanie więcej klientów, którzy do nich powracają.

2.  Estetyka

Branża dziecięca jest pod wielkim wpływem influencerów, którzy kierują duży nacisk na estetykę i porządek. Ładny sklep, urocza witryna sklepowa oraz porządek zachęcają do odwiedzin w sklepie.

3. Personel

Pamiętaj, że pomocny, ale nienachalny personel to klucz do zadowolenia klienta. Nic tak nie denerwuje konsumenta, jak chodząca za nim ekspedientka, która co chwilę pyta "Czego Pani szuka?".

4. Konkursy

Konkursy z nagrodami na fanpage sklepu to obowiązkowy element dla branży dziecięcej. Klienci uwielbiają otrzymywać prezenty. Pomyśl także o konkursach z okazji: urodzin sklepu, dnia dziecka, dnia matki. Możesz także przygotować konkurs o tematyce wakacyjnej, czy o "wyprawce" szkolnej. Przemyśl także opcję prezentów/gadżetów dla klientów, którzy przekroczą minimalną kwotę zakupów. To zawsze dodatkowa zachęta, aby zrobić większe zakupy.

5. Konkurencyjność cen

Jeśli posiadasz produkty, które można kupić w niemalże każdym sklepie, to zadbaj aby ich cena była nie większa od konkurencji.

5. Płatność kartą

W dzisiejszych czasach płacenie kartą to "must have". Zadbaj o taką możliwość płatności w Twoim sklepie.

6. Ułóż dodatkowe produkty przy ladzie

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdą się klienci, którzy kupią produkty znalezione przy samej kasie.

Pamiętaj, że branża dziecięca to duża konkurencyjność. Zadbaj o podstawy i szukaj innowacji. Ważne jest to, aby testować różne sposoby i podpatrywać konkurencję. W tej branży kreatywni mogą wiele zyskać!

autor: Daria Kania- Baran

***

Polecamy także:

Skuteczna sprzedaż to odpowiedni content!

Skuteczna sprzedaż to odpowiedni content!

 

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera