X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Szydełkowy trend! - jako pomysł na biznes

21 Cze 2020
źródło: kapps-store.pl

Szydełkowanie jeszcze nie tak dawno kojarzone było z zajęciem naszych babć, które wieczorami pasjami dziergały szaliki, czapeczki dla wnucząt lub misterne koronkowe serwetki. Subtelne, wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły z bajecznymi wzorami. I w komplecie małe serwetki pod szklanki i dzbanuszki. A jednymi z bardziej urokliwych i kreatywnych produktów tworzonych na szydełku są zabawki.

W ostatnich latach, w dobie mody na powrót do natury i rękodzieła, wyroby handmade i samo szydełkowanie stały się trendy. Rozszerzył się również wachlarz proponowanych produktów wykonywanym za pomocą szydełka. Okazało się bowiem, że szydełko jest narzędziem uniwersalnym i można z jego pomocą wydziergać wszystko! Na szydełku powstają wszelkiego rodzaju swetry, kardigany, kamizelki, bluzki, szaliki, czapki, torebki, serwetki i wiele innych elementów ubrania i dekoracji wnętrz (np. ramki na zdjęcia). Powstał nawet osobny trend w aranżacji wnętrz oparty na dekoracjach wykonanych na szydełku.Wielbiciele szydełkowania zaskakują kreatywnością. W zakresie szydełkowania ogranicza nas jedynie wyobraźnia. A jednymi z bardziej urokliwych i kreatywnych produktów tworzonych na szydełku są zabawki.

Był czas, że tego typu szmaciane i szydełkowe zabawki zostały wyparte przez komercyjny rynek. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać, a ręcznie wykonywane zabawki wracają do łask. Rodzice coraz bardziej dostrzegają korzyści, jakie wynikają dla dziecka z zabawy produktami typu handmade. W przypadku zabawek wykonanych na szydełku (przykładem jest ekologiczny, duński producent SEBRA) tych zalet jest kilka.

Dlaczego warto kupić zabawki z włóczki?

  • Po pierwsze: szydełkowe zabawki są dziergane z wysokiej jakości bawełny organicznej, a to oznacza, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i są bezpieczne dla dziecka
  • Po drugie: są przyjemne w dotyku, miękkie i a to różni je zdecydowanie od innych zabawek i lalek dostępnych na rynku
  • Po trzecie: bezpieczne. Dzieci mogą wyczyniać z takimi zabawkami niestworzone rzeczy, wyszarpywać, okładać się (co jest częstą praktyką) i nie stanie się tragedia W większości przypadków taka zabawka nadaje się do użycia nawet dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. A wszystko dlatego, że nie zawierają niebezpieczych detali. (np. buzie są namalowane bądź wyhaftowane, aby wyeliminować ryzyko połknięcia przez malucha)
  • Po czwarte: mają zbawienny wpływ na psychikę dziecka. Pobudzają do kreatywności i wywołują pozytywne uczucia, stymulują rozwój takich cech jak opiekuńczość i wrażliwość.
  • W końcu po piąte: są ładne, estetyczne i kolorowe. Dostępne w wielu kolorach i kształtach ( lalki, zwierzęta, warzywa, owoce, samochody itp.). Wyjątkowo urokliwe i stworzone do przytulania!

Polecamy także:

O fenomenie wielofunkcyjnego bujaka Good Wood

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera