X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

23 lip 2020

Książeczki, czytanki to chętnie kupowane przez klientów produkty. Zabierane są również na wakacje. Jakie nowości książkowe pojawiły się na rynku dziecięcym? Które warto polecać klientom?

1. Co jest w środku?

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

Jest to książka obrazkowa dla młodszych dzieci, której celem jest zaspokoić ciekawość każdego małego odkrywcy i pokazać mu, co kryje się w środku różnych rzeczy. Dziecko, oglądając obrazki, uruchomia własną wyobraźnię i odpowiada na rozmaite pytania, np. co porusza wskazówki zegarka?  Kto zrobił dziurkę w jabłku? Po czym wystarczy, że poświeci na kartkę latarką od tyłu lub spojrzy na nią pod światło i zobaczy odpowiedzi w formie obrazkowej. Książka wykorzystuje efekt światło-cienia.

2. Pippi nie chce być duża

To zbiór krótkich ciekawych komiksów o bohaterce - Pippi Pończoszance, która jest najsilniejszą dziewczynką świata. Jest to ostatni z trzech tomów komiksów o Pippi.

3. Pola na plaży

To kolejny hit na rynku branży dziecięcej.

Edukacyjna książeczka, której celem jest wskazanie odpowiedniego zachowania na plaży, czyli co wolno a czego nie. Dzięki wymienionym zasadom dziecko uczy się jak bezpiecznie wypoczywać na plaży i jak się bawić, by nie przeszkadzać innym.

4. 12 ważnych emocji

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

Książka o "ważnych sprawach" . Napisali ją znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, , Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak. Publikacja wyjaśnia maluchowi jak ważne są emocje i uczy je nazywać

5. Tuli tuli cmok cmok

Wakacyjne nowości książkowe dla dzieci!

Książka o poszanowaniu przestrzeni osobistej, autorstwa Anity Lehmann. Główną bohaterką publikacji jest Emmy, która jest obsypywana przez wszystkich pocałunkami i przytulana. A okazuje się, że tego nie lubi.

Wskazane powyżej nowości książkowe to nasze TOP 5 na wakacyjny wyjazd z dzieckiem.

autor: Daria Kania-Baran

***

Polecamy także:

Czy plastikowe zabawki są bezpieczne? - najnowsza kontrola UOKiK

Czy plastikowe zabawki są bezpieczne? - najnowsza kontrola UOKiK

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera