X
X
Menu główne
Menu kategorii
facebook

ZPPHiU: ruch w galeriach handlowych niepokojący!

07 Sie 2020
źródło: retailnet.pl

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) podsumował dane dotyczące odwiedzalności galerii handlowych w lipcu br. Zauważono spadki w stosunku do roku ubiegłego, które wynoszą aż 30 procent.

ZPPHiU wskazuje, że pomimo rozluźnienia ogólnospołecznej kwarantanny upłynęło sporo czasu, to ruch w galeriach nadal jest zdecydowanie mniejszy od tego sprzed pandemii. Z przeprowadzonej analizy porównawczej - od 1 lipca do 31 lipca 2019, w stosunku do tych samych dni w lipcu 2020 r. zauważono zdecydowane spadki.

Dane są jednoznaczne

Choć centra handlowe są ponownie otwarte po lockdownie już trzy miesiące, rzeczywistość, w jakiej funkcjonujemy jest daleka od tej sprzed wybuchu epidemii. Podsumowanie pierwszego wakacyjnego miesiąca funkcjonowania sklepów w nowej sytuacji wypada niezwykle pesymistycznie. Nadal obserwujemy ogromne spadki odwiedzalności w sklepach, a co za tym idzie wciąż wysokie są spadki sprzedaży. W obliczu coraz większego przyrostu zakażeń w kraju, musimy się liczyć z tym, że ze względów bezpieczeństwa ograniczenia korzystania ze sklepów czy przestrzeni publicznych w galeriach znowu zostaną zaostrzone. Do poprawy tego bezpieczeństwa bez wątpienia przyczyniłby się powrót do niedziel handlowych, który pozwoliłby na bardziej równomierne rozłożenie ruchu w centrach i podniesienie poziomu komfortu klientów związanego z dystansem społecznym. Dlatego jako Związek postulujemy o przywrócenie niedziel handlowych, a tym samym rozładowanie ruchu klientów z 6 do 7 dni, co odpowiednio wpisuje się w rządowy program działań przeciwdziałających rozwoju epidemiipodsumowuje dane Zarząd ZPPHiU.

Branża handlowa domaga się dobrowolności co do handlu w niedzielę

Firmy z branży handlowej uważają, że ich stabilność na rynku uzależniona jest od umożliwienia prowadzenia handlu w niedzielę.

Związkowcy proponują zasadę dobrowolności dla każdego z przedsiębiorców w wyżej wymienionym aspekcie.

Branża obawia się także ponownego wzrostu zachorowań i niepokoi się o swoją przyszłość. ZPPHiU ponownie postuluje o zmianę dotyczącą przywrócenia niedziel handlowych. Według związku jest to jedyne rozwiązanie, które może wpłynąć na dalsze losy branży handlowej.

***

Polecamy także:

Spowoduj, żeby klienci chcieli od Ciebie kupować!

Spowoduj, żeby klienci chcieli od Ciebie kupować!

Opublikowane przez: Joanna Łuczkowska
x
Zapisz się do newslettera